Кафедра психіатрії, наркології, загальної та медичної психології була організована в 1975 році при Полтавському медичному стоматологічному інституті. Пізніше вона була перейменована в кафедру психіатрії, наркології та медичної психології Української медичної стоматологічної академії та має цю назву на теперішній час.

У 1984 р. Полтавська обласна клінічна психіатрична лікарня ім. О.Ф.Мальцева виділила приміщення в новозбудованому корпусі, де кафедра розташована і нині. ЇЇ засновником та першим завідувачем став професор Анатолій Іванович Шульга.

Доктор медичних наук, професор А.І.Шульга

Професором А.І.Шульгою опубліковано 74 наукові праці, зроблено 2 рацпропозиції. Лікування периферичної нервової системи, наслідків черепно-мозкової травми, артеріальної гіпотонії, істерії, паркінсонізму, хронічного алкоголізму, сирінгомієлії, семіотика розсіяного склерозу, токсичних уражень нервової системи - далеко не повний перелік досліджень доктора медичних наук, професора А. І. Шульги.

Він був головою Полтавської обласної та членом правління Республіканської спілок невропатологів та психіатрів, членом редколегії республіканського збірника "Невропатологія і психіатрія". Як учасник Великої Вітчизняної війни А.І.Шульга був нагороджений орденом Червоної Зірки та 8 медалями.

Доктор медичних наук, професор Г.Т.Сонник

З 1990 кафедру очолив Григорій Трохимович Сонник, до сфери наукових інтересів якого входило вивчення проблеми впливу геліогеофізичних факторів на психіку людини, роль біологічних ритмів у життєдіяльності людини, депресивних станів різного ґенезу, сексуальних розладів та дисгармоній у подружніх парах. Його перу належать близько 200 наукових праць та 25 раціоналізаторських пропозицій, він є співавтором першого підручника з психіатрії, виданого українською мовою. Професор Г. Т. Сонник є дійсним членом Нью-Йоркської академії наук та Української академії сексологічних досліджень. Він нагороджений дипломом та срібною медаллю за видатні заслуги в області психіатрії XX сторіччя Міжнародним Бібліографічним центром, Кембридж, Англія.

Доктор медичних наук, професор А.М. Скрипніков, автор понад 200 наукових праць. Нагороджений Почесною грамотою Міністерства охорони здоров'я України і відзнакою «Відмінник вищої школи».

Доктор медичних наук, профессор А.М. Скрипніков

Професори Г. Т. Сонник та А. М. Скрипніков удостоїлися премії ім. академіка В.П. Протопопова у 1990 та 2003 роках відповідно.

Колектив кафедри – це об’єднання талановитих, працелюбних, творчих людей: чотири професори: Г.Т. Сонник, А.М. Скрипніков, Л.В. Животовська, Л.О. Герасименко; доценти: В.О. Рудь, Ю.О. Фисун, Р.І. Ісаков, О.С. Телюков, Л.А. Боднар, Д.І. Бойко, К.В. Гринь; асистенти кафедри, к.мед.н: О.А. Казаков, В.В. Борисенко, П.В. Кидонь, В.В. Шиндер, О.В. Погорілко, старші лаборанти О.І. Шкідченко та Д. Подзоров; підсобні робітники Л.П. Постнікова та В.М. Копачевська.

Нині на кафедрі психіатрії, наркології та медичної психології завдяки високому професіоналізму викладачів та матеріально-технічній базі, створюються найкращі можливості для підготовки сучасних кваліфікованих кадрів.